Izabela Maciusowicz wystawa Fotografie — Podróże

Fotografia przedstawiająca wizerunek miasta

Miło nam poinformować, że 22 lipca (sobota) o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL, ul. Rynek 8, zostanie otwarta wystawa fotografii Izabeli Maciusowicz pt. „Fotografie-Podróże”.

Serdecznie zapraszamy!

Dr Izabela Maciusowicz

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uzyskała stopień doktora sztuki na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików.
Kolekcjonerka albumów fotograficznych. Z aparatem fotograficznym eksploruje otaczającą ją przestrzeń.

www.izabelamaciusowicz.com

Fotografie-Podróże

Od dawna przestrzeń miejska jest źródłem inspiracji dla moich fotografii. Zamykam w kadrze zaobserwowane sceny. Ułamek sekundy wystarcza, aby zatrzymać „na zawsze” ruch ludzi, pojazdów, padające światło i tworzące się cienie. Bliska jest mi idea fotografii jako medium zdolnego do naznaczania czasu i przestrzeni. W jednym momencie czynię w dynamicznym życiu miasta i jego mieszkańców obraz trwały, wyrwany z ciągle zmieniającej się scenerii.

W tych fotografiach istotny jest dla mnie potencjał dalszej interpretacji. Moment uchwycenia wszystkich elementów jest jedyny i niepowtarzalny. Coś musiało zdarzyć się przed nim i coś nastąpiło po nim. Postacie przyszły czy nadjechały z jakiegoś kierunku i gdzieś zmierzają. Dopowiedzenie dalszych historii pozostawiam oglądającym wystawę.

Wystawa czynna do 18 sierpnia 2023 r.

Galeria czynna tylko w czasie trwania wystaw:
Wtorek-piątek 12:00-16:00
Sobota-niedziela 11:30-16:30
Wstęp wolny

Scroll to Top
Przewiń do góry