Krzysztof Sokolovski – Sztuka neosakralna

Krzysztof_Sokolovski_podczas wystawy

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że 15 października (niedziela) o godz. 16:00 w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL, ul. Rynek 8, zostanie otwarta wystawa prac Krzysztofa Sokolovskiego pt. „Sztuka neosakralna”. Wystawa czynna do 15 grudnia 2023. 

Serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Sokolovski jest artystą wizualnym i twórcą koncepcji kognitostrukturalnej oraz sztuki neosakralnej (malarstwo monumentalne
i sztalugowe, obiekty świetlne, instalacje artystyczne, wnętrza sakralne i świeckie, rzeźba). Urodził się w 1985 w Ejszyszkach na Litwie.

Od 2003 mieszka i tworzy w Polsce. Ukończył studia na Politechnice Gdańskiej (energetyka cieplna) i Akademii Sztuk Pięknych
w Warszawie (Wydział Malarstwa) oraz kurs anatomii prawidłowej i klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.

Sokolovski jest autorem polichromowanych wnętrz neosakralnych, m.in. kaplic w Klebarku Wielkim (Polska) i w klasztorze sióstr salezjanek w Jerozolimie. Ponadto projektuje i wykonuje obiekty oraz wnętrza świeckie w duchu tworzonej przez siebie idei kognitostrukturalnej. Jej główne założenia oparte są na poszukiwaniu form wizualnych harmonijnie łączących ukazywanie duchowej strony rzeczywistości z naukowym rozumieniem świata i samego człowieka. 

Scroll to Top
Przewiń do góry